Η Διεύθυνση Διεθνών και Δημοσίων Σχέσεων του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων σε συνεργασία με τους Υπευθύνους για το Πρόγραμμα Erasmus+ των Τμημάτων της Σχολής Θετικών Επιστημών κ.κ.

Μ. Ξένο και Σ. Παπαδάκη, Επικ. Καθηγητές Τμήματος Μαθηματικών,
Ν. Χατζηαναστασίου, Αναπλ. Καθηγητή Τμήματος Φυσικής και
Σ. Χατζηκακού, Καθηγητή του Τμήματος Χημείας

διοργανώνουν Ενημερωτική Συναντήση για το Πρόγραμμα Erasmus+,
την Τετάρτη 10/01/2018 για τις/τους φοιτήτριες/τές των Τμημάτων:
1. Μαθηματικών,
2. Φυσικής και
3. Χημείας.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στις 12 το μεσημέρι στην Αίθουσα Διαλέξεων 201α του Τμήματος Μαθηματικών (2ος όροφος).

Καλούνται όλοι οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές - προπτυχιακοί, μεταπτυχιακοί και υπ. διδάκτορες- να παραστούν για να ενημερωθούν, για τις δράσεις του Προγράμματος Erasmus+ , για τη διαδικασία επιλογής Πανεπιστημίου ή φορέα υποδοχής καθώς και για τη διαδικασία υποβολής αίτησης. Οι κινητικότητες αφορούν το ακαδημαϊκό έτος 2018/19.

Επισημαίνεται, ότι δεν θα πραγματοποιηθούν ατομικές ενημερώσεις φοιτητών στη Διεύθυνση Διεθνών και Δημοσίων Σχέσεων.