Η Διεύθυνση Διεθνών και Δημοσίων Σχέσεων του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων σε συνεργασία με τους Τμηματικά Υπευθύνους για το Πρόγραμμα Erasmus+ της Σχολής Επιστημών Υγείας, διοργανώνουν ενημερωτική συναντήση για το Πρόγραμμα Erasmus+, για τις/τους φοιτήτριες/τές:
(i) του Τμήματος Ιατρικής,
(ii) του Τμήματος Βιολογικών Εφαρμογών και Τεχνολογιών,
(iii) του Τμήματος Νοσηλευτικής,
(iv) του Τμήματος Λογοθεραπείας, αλλά και

(v) του Τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία (της Σχολής Κοινωνικών Επιστημών).

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή, 14 Δεκεμβρίου 2018 και ώρα 12 το μεσημέρι, στην Αίθουσα Γ' του κτηρίου ΒΕΤ (έναντι του Μεταβατικού κτηρίου).

Καλούνται όλοι οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές - προπτυχιακοί, μεταπτυχιακοί και υπ. διδάκτορες - να παραστούν για να ενημερωθούν, για τις δράσεις του Προγράμματος Erasmus+ , για τη διαδικασία επιλογής Πανεπιστημίου ή φορέα υποδοχής καθώς και για τη διαδικασία υποβολής αίτησης.
Οι κινητικότητες αφορούν στο ακαδημαϊκό έτος 2019/20.

Επισημαίνεται, ότι δεν θα πραγματοποιηθούν ατομικές ενημερώσεις φοιτητών στη Διεύθυνση Διεθνών και Δημοσίων Σχέσεων.