Η Διεύθυνση Διεθνών και Δημοσίων Σχέσεων του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων σε συνεργασία με τους Υπευθύνους για το Πρόγραμμα Erasmus+ των Τμημάτων της Πολυτεχνικής Σχολής κ.κ.

Σ. Αγαθόπουλο, Αναπλ. Καθηγητή Τμήματος Μηχανικών Επιστήμης Υλικών,
Λ. Παληό, Καθηγητή Τμήματος Μηχανικών Ηλεκτρονικών Υπολογιστών και Πληροφορικής και
Αγγ. Παπαγεωργίου, Πρόεδρο του Τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών

διοργανώνουν Ενημερωτική Συναντήση για το Πρόγραμμα Erasmus+,
την Πέμπτη 11/01/2018 για τις/τους φοιτήτριες/τές της των Τμημάτων:
1. Μηχανικών Επιστήμης Υλικών.
2. Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής.
3. Αρχιτεκτόνων Μηχανικών.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στις 11 το πρωί στην Αίθουσα Σεμιναρίων του Τμήματος Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής (ισόγειο κτηρίου).

Καλούνται όλοι οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές - προπτυχιακοί, μεταπτυχιακοί και υπ. διδάκτορες- να παραστούν για να ενημερωθούν, για τις δράσεις του Προγράμματος Erasmus+ , για τη διαδικασία επιλογής Πανεπιστημίου ή φορέα υποδοχής καθώς και για τη διαδικασία υποβολής αίτησης. Οι κινητικότητες αφορούν το ακαδημαϊκό έτος 2018/19.

Επισημαίνεται, ότι δεν θα πραγματοποιηθούν ατομικές ενημερώσεις φοιτητών στη Διεύθυνση Διεθνών και Δημοσίων Σχέσεων.